Материали
Дърво
Дървото е материал с много красота и излъчване.
Използваме само висококачествена дървесина. Продуктите ни са направени главно от бук, дъб, орех, ясен, дива череша и круша, слива!
За да предпазим дървото от външни фактори и увеличим дълготрайността му във времето, ние използваме висококачествено масло за дърво, смес от пчелен восък и карнуба, с което продуктите ни биват третирани. Маслото е напълно безвредно и натурално. Въпреки това, Ви съветваме поне веднъж месечно да нанасяте тънък слой олио за готвене или зехтин върху дървените артикули, поръчани от нас. Важно е те да бъдат сухи преди намазването и да се оставят за около час неизползвани, за да попият. Това допълнително ще увеличи дълготрайността им.
Сачове
ВАЖНО: Сача пристига при Вас със застраховка, понеже е чуплив продукт. Моля, отворете кутията пред куриера, за да остане валидна застраховката при наличие на нещо счупено. Иначе застраховката ще отпадне и няма да можем да покрием стойността на продукта.
В кутията на сача ще намерите лист с инструкции за правилна употреба и поддръжка. Моля да ги спазвате, за да се гарантира дълготрайния живот на продукта. Ако сача е за подарък – моля споменете това на човека на когото го подарявате.
Сачовете са специфичен глинен съд за готвене, изискващ спазването на няколко лесни правила, за да се гарантира дълготрайния живот на продукта. По долу сме ги систематизирали за Вас!
Съвети за правилна експлоатация на сач:
Сачовете пристигат при Вас предварително закалени. Въпреки това, те са продукт, за който е нужно да се спазват няколко правила, което гарантира дълготрайния им живот.
1. Преди всяко готвене сача се обмазва с тънък слой олио (въпреки, че е закален) навсякъде, без дъното отдолу, защото ще започне да пуши.
2. Най-хубаво е да се ползва газов котлон или фурна, защото сача се нагрява много по-равномерно. Ако готвите във фурна поставете сача, преди да загреете фурната, за да няма рязка температурна разлика. Ако готвите на газ – започнете с малък пламък и постепенно загрявайте.
3. Ако готвите с капака, обвийте го в готварско фолио, за да намалите достъпа на влага.
4. Когато сготвите и отсипете сготвеното в чинии, не слагайте сача директно в мивката, а го оставете да изстине почти напълно върху стойката. Може междувременно да оберете с влажна кърпа всички по-големи остатъци от храна, за да не се спекат докато изстива.
5. Когато изстине се почиства отново само с грапавото на гъбичка за измиване на съдове, без да го заливате или накисвате във вода. Само навлажнявате гъбичката и забърсвате. И накрая отново забърсвате с влажна кърпа. Това е достатъчно.
ВАЖНО: Сача не се кисне и не се мие под течаща вода, нито в съдомиялна.